У Сокальській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».

На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор Сокальської ДПІ Марія Кохан.

Платники податків цікавились застосуванням та реєстрацією ПРРО, правом на податкову знижку, порядком нарахування податку на нерухоме майно, мобільним за стосунком «Моя податкова», як  перевірити наявність/відсутність податкових боргів та іншими питаннями.

 

Пропонуємо ознайомитись з окремими питаннями, які обговорювались.

Як зареєструвати касира для програмного РРО?

Суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на ПРРО самостійно або визначати уповноважених осіб (касирів).

Особа може здійснювати розрахункові операції на ПРРО з використанням електронного підпису такої особи/електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО, після внесення даних про сертифікати до Реєстру  програмних РРО за умови дійсності відповідного сертифіката відкритого ключа.

Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до реєстру програмних РРО на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовують в ПРРО за формою №5-ПРРО.

Повідомлення можна подати, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

 

Якщо налаштоване автоматичне закриття зміни, але зміна не закрилась, що робити?

Автоматичне закриття зміни на ПРРО виконується тільки для ПРРО, на якому відкрита зміна авторизованим користувачем, та лише за умови, що ПРРО знаходиться в активному стані, тобто програмне забезпечення ПРРО не повинно бути закритим. За вказаних умов та за наявності відповідного налаштування на ПРРО відбувається автоматичне закриття зміни.

Для автоматичного закриття зміни потрібно тримати ПРРО в активному стані.

Авторизуватися повинен той користувач, який відкрив зміну. Наприклад, якщо зміну відкрив користувач 1, а авторизується користувач 2- зміна автоматично не закриється.

Якщо автоматичне закриття не відбувається, це означає, що зміна у ПРРО закрита, чи програма перейшла в неактивний стан.

 

Для чого мобільний за стосунок «Моя податкова»?

«Моя податкова» - зручний та простий у використанні застосунок, завдяки якому громадяни можуть отримувати електронні сервіси податкової служби та сплачувати податки з використанням запроваджених платіжних систем. Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Він доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

У розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про:

  • адресу реєстрації та фактичне місце проживання;
  • об'єкти оподаткування;
  • обов'язок сплатити суму грошового зобов'язання (ППР);
  • стан розрахунків з бюджетом.

У розділі «Послуги» доступно:

  • направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів;
  • подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка).

У розділі «Повідомлення» доступні:

  • квитанції;
  • відомості з Державного реєстру фізичних осіб;
  • платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;
  • інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору;
  • листи контролюючого органу.

 

Чи має право платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі?

Платник податку має право на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі, оскільки він є здобувачем професійної військової освіти.

 

Який термін подання платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи у зв’язку із застосуванням права на податкову знижку?

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Поширити: