БЕЛЗЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LХVІІ чергова сесія VІII скликання
Р І Ш Е Н Н Я
27 лютого 2026 року м.Белз № 2175
Про виконання місцевого бюджету
Белзької міської територіальної громади за 2025 рік
1354200000
код бюджету
Керуючись пунктом 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, заслухавши звіт начальника фінансового відділу виконавчого комітету Белзької міської ради Львівської області «Про виконання місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади за 2025 рік, Белзька міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити звіт про виконання місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади за 2025 рік всього по доходах з урахуванням трансфертів в сумі 191 559,27 тис. грн. в тому числі:
доходи загального фонду 178 696,57 тис. грн.
доходи спеціального фонду 12 862,69 тис. грн.
без урахувань трансфертів в сумі 135 895,00 тис. грн. в тому числі :
доходи загального фонду 123 083,72 тис. грн
доходи спеціального фонду 12 811,28 тис. грн
по видатках в сумі 177 761,02 тис. грн. в тому числі:
видатки загального фонду 159 177,25 тис. грн
видатки спеціального фонду 18 583,77 тис. грн
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів та планування бюджету.
Міський голова Оксана БЕРЕЗА
ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
БЕЛЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Домініканська, 1, м. Белз, Шептицький р-н, Львівська обл., 80062
тел. (0257) 5-25-64, E-mail: belz_fin2021@ukr.net Код ЄДРПОУ 43971280
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
До звіту про виконання місцевого бюджету
Белзької міської територіальної громади за 2025 рік
I. Загальна характеристика виконання бюджету
За звітними даними 2025 року загальний обсяг надходжень місцевого бюджету Белзької міської територіальної громади становить 135 895,0 тис. грн, та з врахуванням трансфертів – 191 559,27 тис.грн, затверджених розписом планових показників з урахуванням змін на рік, з них:
- надходження загального фонду (без врахування трансфертів) становлять 123 083,72 тис.грн при плані зі змінами 108 952,87тис.грн або 112,97 відсотків;
- надходження спеціального фонду становлять 12 811,28 тис. грн при плані зі змінами 3 695,42 тис. грн або 346,68 відсотків;
- офіційні трансферти по загальному та спеціальному фонді становлять 56 428,21тис.грн.
У 2025 році порівняно з 2024 роком надходження по загальному фонді збільшилися на 23 153,90 тис.грн або на 23,17%.
Власних надходжень бюджетних установ надійшло 12 128,90,23тис. грн. при планових призначеннях 3 595,42 тис. грн.
Коштів від продажу земель надійшло 519,51 тис. грн, екологічного податку надійшло 97,18 тис. грн, грошових стягнень за шкоду заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища надійшло 62,93 тис. грн.
Виконання місцевого бюджету за доходами (загального та спеціального фондів) у 2025р та порівняння з 2024 та 2021 роками
|
План з урахув.змін на 2025р |
Фактичні надходження за 2025р |
Виконання |
Надходження за 2024 р |
2025 рік до 2024 року |
Надходження за 2021 р |
2025 рік до 2021 року |
|||
|
у % |
в абс.сумі |
у % |
в абс.сумі |
у % |
в абс.сумі |
||||
|
112648,29 |
135895,0 |
120,6 |
23246,7 |
102075,0 |
133,1 |
33820,0 |
61560,9 |
220,7 |
74334,1 |
- Показники економічного розвитку
Белзька міська територіальна громада — це прикордонна територія, соціально-економічний розвиток якої визначається поєднанням промислового видобутку вугілля, потужного аграрного сектору та стратегічних зусиль щодо залучення інвестицій.
Промисловість громади має чітко виражену монофункціональну спеціалізацію.
Аграрний сектор є провідною галуззю економіки Белзької міської територіальної громади та основою її соціально-економічного розвитку. Землі сільськогосподарського призначення займають близько 62% території громади, що свідчить про значний земельний потенціал. У громаді функціонують сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства. Основними напрямами діяльності є рослинництво, тваринництво та птахівництво.
Сільськогосподарську діяльність на території Белзької міської територіальної громади здійснюють: ПП «Західний Буг», ТОВ «Акріс-Захід», ПП «Гові», СФГ «Жужіль», ФГ «Воля», ФГ «Перемислів-Агро», ФГ «Агрімакс», ФГ «Цицика Й.Ю.», ФОП Марців Степан Васильович , ТзОВ «Іст-Вест-Сад», ФГ «Берегівський С.В.», ФГ «ПП Агрофірма «Василина», ФОП Кулик Р.Л., ФГ «Панський двір-2022», ФГ «Сій Добро-2023», ФГ «Пшеничне перевесло», ФГ «Громуш», ТОВ «Белз-Агро-Плюс», ФГ «АгроВанів», ФГ «Ігрона Агро», ФГ «НВЛ», ТзОВ «Добробут», ФГ «Львівагротрейд», ФГ Коника М.В., а також інші суб’єкти господарювання аграрного сектору громади.
Громада активно формує інвестиційні майданчики
- Міжнародна допомога: залучаються кошти через програми Interreg NEXT Польща-Україна (будівництво очисних споруд у м. Белз)
- Енергетичні проєкти: планується встановлення сонячних електростанцій для автономного живлення ЦНАПу, лікарні та систем водопостачання.
Бюджетоутворюючим підприємством громади є ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля». Питома вага надходжень по ПДФО даного підприємства до загального фонду бюджету становить 34,5%. Частка надходжень Шахти у надходженнях ПДФО всього становить 54,53%.
III. Доходи
Виконання доходів та найбільші платники 2025 року
Основним бюджетоутворюючим платежем дохідної частини загального фонду бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Даного податку за 2025 рік надійшло 77 851,43 тис.грн, що становить 115,05 відсотків. Планові призначення з урахуванням змін – 67 667,05 тис.грн. В надходженях загального фонду за 2025р частка ПДФО становить 63,25%. В абсолютній сумі це 77 851,43 тис.грн, що на 13 127,78 тис.грн або 20,2% більше ніж у 2024 році та більше порівняно з 2021 роком на 32 202,0 тис.грн або на 70,54%. Виконання доходів по ПДФО (код доходу 11010000) до початково затвердженого бюджету становить 128,63% .
Найбільшими платниками з податку на доходи фізичних осіб (11010100) є:
- Відокремлений підрозділ "Шахта "Степова" ДП "Львіввугілля" – 27 595,65 тис.грн (це наші 64%);
- ДП "Львіввугілля" – 14 698,69 тис.грн;
- Відділ освіти, культури, молоді та спорту Белзької МР – 8 482,71 тис.грн;
- ПП "Західний Буг" – 6 333,84 тис.грн;
- Комунальне некомерційне п-во "Сокальська районна лікарня" Сокальської МР – 1 858,24 тис.грн;
- Виконавчий комітет Белзької МР – 1 874,23 тис.грн
- ПП "Гові" - 1 844,46 тис.грн;
- Державний НЗ "Угнiвський аграрно-будiвельний лiцей" – 1 800,28 тис.грн;
- ТзОВ "Рарог Аероспейс" – 1 361,154 тис.грн;
- ТзОВ "Акріс-Захід" – 970,52 тис.грн;
- ТзОВ "Транс-Кор Логістик" – 956,08 тис.грн
Надходження по коду доходу 13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів за звітний 2025 рік становлять 1 433,28 тис.грн або 99,88% до планових надходжень з врахуванням змін. Відносно 2024 року надходження зросли на 99,17 тис.грн або на 7,0%. Не значно, але зросли надходження порівняно із 2021 роком на 201,93 тис.грн.
14040200_ Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України).
- план за період _300,00 тис. грн,
- надійшло_ 368,98 тис. грн,
- виконання_123 %.
Відносно 2021 року спостерігається ріст по коду доходу 14040000_Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 652,89 тис.грн за рахунок збільшення надходжень по коду доходу 14040100_ Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.1. У 2021 році надходжень по даному коду доходу не було.
За підсумками звітного періоду спостерігається ріст надходжень Земельного податку з юридичних осіб порівняно з 2024 роком на 2 813,39 тис.грн. У 2025 році даного податку надійшло 6 881,96 тис.грн при планових показниках (з урахуванням) змін 6 572,69 тис.грн або 104,71%. Виконання до початково затвердженого річного плану становить 163,85% або перевиконано на 2 681,9 тис.грн. Причина перевиконання - погашення заборгованості ТЗОВ ЗПВ "ТЕМП". Найбільший і основний платник - АТ "Укрзалізниця. Від даного платника нам надійшло 4 158,56 тис.грн, що становить 60,43% питомої ваги від усього Земельного податку з юридичних осіб. Порівнюючи з 2021 роком надходження у 2025 році збільшились 5 530,0 тис.грн.
Важливим джерелом надходжень загального фонду є Орендна плата з юридичних осіб, частка його надходжень в структурі надходжень загального фонду бюджету становить – 11,42%. Надходження за звітний період складають 14 057,61 тис. грн або 114,4% планових призначень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1 816,17 тис. грн, або на 14,0%. Найбільші платники: ПП "Західний Буг", ТОВ "Белз Агро Плюс", ТОВ "Акріс-Захід", ТОВ "Західзерноцентр, ТОВ «Королівське Агро»". Відносно початково затвердженого плану перевиконання становить 5 057,61 тис.грн або перевиконано на 56,19%. Причиною є той факт, що у 2025 році вжито заходів щодо погашення заборгованості такими платниками: Королівське Агро, Західзерноцентр, проведено земельні торги та укладено нові договора оренди на суму 858455,63. Також надходження по орендній платі збільшилися на 11 659,54 тис.грн порівняно з 2021 роком.
Перевиконано також Орендну плату з фізичних осіб. При плані з врахуванням змін (це 3 891,65 тис.грн) виконання становить 115,51 % або в абсолютній сумі 4 495,20 тис.грн. Щодо початково затвердженого плану перевиконання становить 199,68% або перевиконано на 2 995,2 тис.грн. Причина - не враховано при плануванні бюджету 2025 надходження по ризикових договорах в зв'язку з судовими провадженнями про їх розірвання, проведено земельні торги та укладено нові договора оренди. Відносно 2021 року надходження зросли на 2 536,2 тис.грн.
Земельний податок з фізичних осіб. Початковий річний план – 1500,0 тис.грн. План з урахуванням змін – 2 708,0 тис.грн. Виконання до початково затвердженого річного плану становить 197,0% або перевиконано на 1 460,4 тис.грн. Причина - погашення заборгованості платниками за 2022-2024 роки, завдяки переходу на загальну систему оподаткування ПП Гові, ФГ Воля додатково нараховано податку на суму 539940,97 грн. Порівнюючи з 2021 роком також спостерігається ріст надходжень, а саме надходження у 2025 році збільшились на 2 400,0 тис.грн.
Єдиного податку за 2025 рік надійшло в сумі 10 877,61 тис.грн:
Єдиного податку з юридичних осіб за звітний 2025 рік надійшло 810,07 тис.грн при планових призначеннях з урахуванням змін 816,15 тис.грн. Виконання становить 99,26%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 478,6 тис. грн, або на 21,0%. Найбільші платники: ФГ «Агро-Ванів», ФГ "Громуш", ТЗОВ "Сяйво" Порівняно з 2021 роком надходження зросли на 733,17 тис.грн.
Щодо Єдиного податку з фізичних осіб спостерігається ріст відносно 2024 року (на 1 109,51 тис.грн або на 16,5%) та відносно 2021 року на 4 099,26 тис.грн або на 109,0%. За 2025 рік даного податку надійшло до бюджету 7 827,54 тис.грн при плані з урахуванням змін – 7 260,5 тис.грн. Перевиконано відносно початково затвердженого річного плану на 1 977,54 тис.грн або на 33,0%
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. План за період - 2 479,00 тис. грн, надійшло - 2 239,98 тис. грн, виконання 90,36 %.
Найбільші платники:
- ПП «Західний Буг» - 923,25 тис. грн;
- СВП «Жужіль» - 433,50 тис. грн;
- ТОВ «Акріс-Захід» - 238,4 тис. грн;
- ФГ "Ігрона Агро" – 181,55 тис.грн;
- ФГ «Перемислів Агро» - 117,84 тис.грн.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 287,92 тис. грн, або на 14,0%. Також зросли надходження порівняно з 2021 роком на 423,07 тис.грн або на 23,28%
Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (сплачене фізичними і юридичними особами) за 2025 рік надійшло 3 074,81 тис.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1 014,32 тис. грн, або на 49,22%. Також зросли надходження і порівняно з 2021 роком - на 2 630,92 тис.грн
Взагалі якщо аналізувати надходження загального фонду до бюджету в порівнянні з 2021 довоєнним роком (до повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України), то можемо зазначити, що спостерігається ріст надходжень. У порівнянні з 2021 роком надходження (без урахування трансферт) зросли на 64 435,92 тис. грн, або на 106,35%.
Спеціальний фонд 2025 року.
До спеціального фонду місцевого бюджету надійшло 12 811,28 тис.грн. З них:
- екологічний податок. Фактично надійшло 97,18тис.грн при плані 25,0 тис.грн.
- грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності. План на 2025 рік 75,0 тис.грн. Надійшло 62,93 тис.грн.
- власні надходження бюджетних установ. Надійшло до 12 128,9 тис. грн при плані 3 595,42 тис.грн. З них:
- Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 1 463,76 тис.грн;
- Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України `Про оренду державного та комунального майна` - 50,23 тис.грн;
- Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) – 14,3 тис.грн.
- Благодійні внески, гранти та дарунки – 235,44 тис.грн;
- Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` єктів – 10 365,14 тис.грн.
Відносно початково затвердженого плану перевиконання по Спец. Фонду становить 9 115,86 тис.грн або перевиконано на 246,68%. План перевиконано за рахунок надходження коштів Євросоюзу у 2025 році в сумі 9 965 462,46 грн (коду доходу 25020200) на реалізацію проєкту "Поліпшення якості природнього середовища на прикордонній території Гміни Белжець та міської ради Белза» No. PLUA.01.02-IP.01-0013/23 в межах Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027, що співфінансується Європейським Союзом через Міністерство фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща.
- Видатки та заборгованість
Загальний фонд
Планові показники (з урахуванням змін) видаткової частини бюджету по загальному фонді Белзької міської територіальної громади затверджено у сумі 172 183,93 тис. грн. Загальний обсяг касових видатків загального фонду по бюджету територіальної громади за 2025 рік становить 159 177,25 тис.грн. (враховуючи освітню субвенцію). 65,48% становлять видатки на галузь Освіта.
Загальний обсяг видатків спеціального фонду по бюджету територіальної громади за 2025 рік становить 18 583,77 тис. грн при плані з урахуванням змін - 20 606,86 тис.грн.
Протягом 2025 року не було допущено заборгованості з виплати заробітної плати та нарахувань працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету.
Короткотермінові та середньострокові позички протягом 2025 року не отримувалися.
Видатки всього по бюджету загального фонду на першочергові та захищені статті:
- на заробітну плату з нарахуваннями – 118 270,35 тис. грн, що становить 96,0 відсотків до планових призначень. Питома вага у загальному фонді бюджету становить 74,3%;
- продукти харчування – 3 012,42 тис. грн,
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 7 624,57 тис. грн, що становить – 95,16 відсотка до уточнених призначень.
Аналіз видатків по галузях та в розрізі кодів програмної класифікації видатків:
Видатки загального фонду
02 УПРАВЛІННЯ
(Виконавчий комітет Белзької міської ради Львівської області)
Видатки загального фонду по головному розпоряднику Виконавчому комітету Белзької міської ради Львівської області з урахуванням змін на 2025 рік передбачено в сумі 50 454,49 тис. грн, проведені касові видатки в сумі 48 060,17 тис тис. грн, що становить 95,25 відсотка від плану.
Видатки проведені на виплату заробітної плати – 22 685,59 тис. грн (98,59%), нарахування на заробітну плату – 4 840,83 тис. грн (96,44%), використання товарів та послуг – 5 149,43 тис. грн (88,09%), оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 1 249,00 тис. грн (83,9%), видатки на відрядження – 131,46 тис. грн (86,72%), інші поточні видатки -331,7 тис. грн.
По загальному та спеціальному фондах дебіторська заборгованість відсутня.
КПКВКМБ_ 0150 Організаційне, інформаційно – аналітичне та матеріально – технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення ), міської, селищної, сільської ради (виконавчий комітет)
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 23 313,40 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 22 679,10 тис.грн, що складає 97,28% до планових призначень та на 5 988,74 тис. грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_ 0160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах (Служба у справах дітей).
Передбачені видатки в сумі 1 310,0 тис. грн, касові видатки становлять 1 234,88 тис. грн, що складає 94,27% та на 166,06 тис.грн більше ніж у 2024 році.
Охорона здоров’я
За січень-грудень 2025 року касові видатки на охорону здоров’я становлять 5 031,07 тис.грн. З них на комунальні послуги та енергоносії використано 4 558,5 тис. грн при плані 4 722,0 тис. грн. На інші програми та заходи у сфері охорони здоров`я (відшкодування вартості пільгових медикаментів) касові видатки проведені на суму 472,57 тис.грн при плані 480,00 тис.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року касові видатки по Охороні здоров`я більші на 3 229,13тис.грн.
КПКВКМБ_ 2010 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню
Передбачені видатки (з урахуванням змін) в сумі 3 173,6 тис. грн, касові видатки становлять 3 099,43 тис. грн, що складає 97,66% .
КПКВКМБ_2112 Первинна медична допомога населенню, що надається фельшерським, фельшерсько-акушерським пунктам
Передбачені видатки (з урахуванням змін) в сумі 507,8 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 479,03 тис. грн , що складає 94,34 % .
КПКВКМБ_2113 Первинна медична допомога населенню ,що надається амбулаторно-поліклінічними закладами (відділеннями)
Передбачені видатки (з урахуванням змін) в сумі 1 040,60 тис. грн, касові видатки проведені в сумі 980,02 тис. грн, що складає 94,18% .
КПКВКМБ_ 2152 Інші програми, заклади та заходи у сфері охорони здоров’я
Передбачені видатки в сумі 480,60 тис.грн, касові видатки проведені в сумі 472,57 тис. грн, що складає 98,45 % .
Соціальний захист та соціальне забезпечення
КПКВКМБ_ 3033 Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян
Передбачені видатки з урахуванням змін – 1 010,00 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 990,00 тис.грн, що складає 98,02% та на 390,00 тис. грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_ 3160 Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 650,00 тис. грн, касові видатки – 682,77 тис. грн, що складає 92,84 % та на 80,06 тис. грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_3241 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 3 987,91тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 3 766,52 тис.грн, що на 600,14 тис.грн більше ніж у 2024 році. Видатки на заробітню плату становлять 2 894,95 тис.грн, нарахування на оплату праці – 642,67 тис.грн.
КПКВКМБ_3242 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 2 226,00 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 1 707,67 тис.грн, що на 949,97 тис.грн більше ніж у 2024 році.
Житлово-комунальне господарство
КПКВКМБ_ 6030 Організація благоустрою населених пунктів
Передбачені видатки в сумі 6 872,30 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 6 547,26 тис.грн, що на 2 830,06 тис. грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_6071 Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на теплову енергію, у тому числі її виробництво, транспортування та постачання, комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 135,00 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 134,96 тис. грн, що складає 99,9%. У 2024 році відшкодування різниці в тарифах не здійснювалось.
Економічна діяльність
КПКВКМБ_7130 Здійснення заходів із землеустрою
Передбачені видатки в сумі 833,0 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 735,5 тис. грн, що складає 88,3 %.
КПКВКМБ_7461 Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 80,0 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 41,26 тис. грн, що складає 51,58 %.
КПКВКМБ_7680 Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування
Передбачені видатки в сумі 101,10 тис. грн., касові видатки проведені в сумі – 101,0 тис. грн , що складає 99,9 %.
Інша діяльність
КПКВКМБ_ 8110 Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха. Видатки не проводились.
КПКВКМБ_8130 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 3 981,18 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 3 755,44 тис.грн, що складає 94,33%. З них: видатки на заробітню плату – 2 806,10 тис.грн, нарахування на оплату праці – 494,88 тис.грн, оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 46,70 тис.грн.
КПКВКМБ_ 8230 Інші заходи громадського порядку та безпеки.
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 199,30 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 199,3 тис. грн, що складає 100,0 %.
КПКВКМБ_ 8240 Заходи та роботи з територіальної оборони
Передбачені видатки в сумі 203,00 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 203,0 тис. грн , що складає 100,0 %.
Видатки спеціального фонду
Охорона здоров’я
КПКВКМБ_ 0150 Організаційне, інформаційно – аналітичне та матеріально – технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення ),міської, селищної, сільської ради (виконавчий комітет)
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 2 250,24 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 2 151,94 тис. грн, що складає 95,63%.
КПКВКМБ_ 2010 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 1 809,0 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 1 780,06 тис. грн, що складає 98,4%.
Соціальний захист та соціальне забезпечення
КПКВКМБ_3241 Надання комплексу послуг особам/сім`ям у сфері соціального захисту та соціального забезпечення іншими надавачами соціальних послуг. Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 80,0 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 79,94 тис. грн, що складає 99,9%.
Економічна діяльність
КПКВКМБ_7330 Будівництво інших об`єктів комунальної власності Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 1 473,80 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 573,77 тис. грн, що складає 38,93 %
Інша діяльність
КПКВКМБ_8130 Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 153,8 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 144,59 тис.грн, що складає 94,33%.
КПКВКМБ_ 8240 Заходи та роботи з територіальної оборони
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 2 797,00 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 2 772,18 тис. грн (видатки проводились на придбання комплектів РЕБ, квадрокоптерів та тепловізора для військових частин).
КПКВКМБ_ 8340 Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 142,0 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 90,00 тис. грн, що складає 36,38 % .
06 ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
В бюджеті територіальної громади по галузі “Освіта” передбачені видатки з урахуванням змін (включаючи освітню субвенцію) в сумі 122 666,45 тис.грн, з них: загального фонду в сумі 113 615,43 тис. грн та спеціального фонду в сумі 9 051,020 тис. грн.
Видатки проведені на виплату заробітної плати 73 637,35 тис.грн (95,83% до плану з врахуванням змін), нарахування на заробітну плату – 16 005,53 тис. грн (94,65%), оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 6 375,56 тис.грн. (97,73%), інші поточні видатки – 53,86 тис. грн (88,27%). Питома вага видатків на оплату праці і нарахування на заробітну плату у загальному фонді бюджету територіальної громади становить 56,31 %
Освітня субвенція надійшла в сумі 41 726,30 тис.грн, використана в сумі 41 408,54 тис. грн (99,24%).
В громаді станом на 01.01.202р. функціонує 11 закладів загальної середньої освіти (2 філії), де навчається 1098 учнів, у порівнянні до мережі 2024-2025р. на 64 учнів менше.
Система освіти Белзької громади: мережа закладів загальної середньої освіти на 2025/2026 навчальний рік налічує: 1 опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, 2 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, 7 гімназій, 1 початкову школу, 5 закладів дошкільної освіти та 9 дошкільних відділень, будинок дитячої та юнацької творчості, 1 мистецька школа, КЗ Белзької міської ради Львівської області "Белзька міська публічна бібліотека", яка включає 7 бібліотек і 10 бібліотечних пунктів та КЗ Белзької міської ради Львівської області "Белзький центр культури і дозвілля", який включає: "Белзький центр культури і дозвілля" та відокремлені структурні підрозділи КЗ «Белзький центр культури і дозвілля» народні доми (21 народний дім).
Якщо аналізувати мережу закладів загальної середньої освіти на 2025/2026 навчальний рік, то з кожним роком кількість дітей зменшується. Так у порівнянні до мережі 2023/2024р кількість дітей менша на 64 учні.
Видатки загального фонду
КПКВКМБ_0160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах (керівництво відділу ОКМС).
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 1 917,49 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 1 709,67 тис.грн, що складає 89,16 % та на 439,8 тис. грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_ 1010 Надання дошкільної освіти (садочки)
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 13 569,89 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 12 352,09 тис.грн, що складає 91,03% та на 2 074,9 тис. грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_1021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету (не педагоги)
Передбачені видатки в сумі 34 272,25 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 29 235,33 тис.грн, що складає 85,30% та на 2 519,56 тис.грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_1031 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти ( субвенція, педагоги)
Передбачені видатки в сумі 41 726,30 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 41 408,54 тис. грн, що складає 99,24 %.
КПКВКМБ_1070 Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми (БУТ).
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 1 244,23 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 870,23 тис.грн, що складає 77,65 % та на 149,62 тис.грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_ 1080 Надання спеціальної освіти мистецькими школами (музична)
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 4 522,59 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 4 144,89 тис.грн, що складає 95,32% та на 359,8/9 тис.грн більше ніж у 2024 році.
Інші програми, заклади та заходи у сфері освіти
КПКВКМБ_1141 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти(централізована бухгалтерія відділу ОКМС)
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 3 170,41 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 3 094,59 тис.грн, що складає 97,60% та на 531,98 тис.грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_ 1142 Інші програми та заходи у сфері освіти
Передбачені видатки в сумі 20,00 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 7,24тис. грн, що складає 36,2 %
КПКВКМБ_1200 Проведення (надання) додаткових психолого- педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами
Передбачені видатки з урахуванням змін в сумі 45,2 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 45,16 тис. грн, що складає 99,93%
КПКВКМБ_1600 Здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам
Передбачені видатки в сумі 5 597,30 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 5 253,88 тис. грн, що складає 93,86%.
Харчування учнів
КПКВКМБ_1702 Забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Передбачені видатки в сумі 1 017,70 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 554,29 тис. грн.
4000 Культура і мистецтво
КПКВКМБ_ 4030 Забезпечення діяльності бібліотек
Передбачені видатки з урахуванням змін на 2025р в сумі 1 975,86тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 1 615,83 тис. грн, що складає 81,78 % та на 24,19 тис.грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_4060 Забезпечення діяльності народних домів
План з урахуванням змін становить 4 342,52 тис.грн, касові видатки проведені в сумі –3 759,50 тис. грн, що складає 86,57 % та на 721,75 тис.грн більше ніж у 2024 році.
5000 Фізична культура і спорт
КПКВКМБ_ 5011 Проведення навчально –тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту
Передбачені видатки в сумі 100,000 тис. грн, касові видатки проведені в сумі –100,00 тис. грн, що складає 100,00 %.
КПКВКМБ_5049 Виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України»
Передбачені видатки в сумі 93,69 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 93,69 тис. грн, що складає 100,00 %.
Видатки спеціального фонду
1000 Освіта
По галузі Освіта по спецфонду проведено видатки на суму 8 150,76 тис.грн.
КПКВКМБ_0160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах. Передбачені видатки в сумі 437,89 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 437,69 тис. грн, що складає 99,95 %.
КПКВКМБ_1021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти
Передбачені видатки в сумі 3 446,18 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 2 989,69 тис. грн, що складає 86,75 %.
КПКВКМБ_1080 Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами Передбачені видатки в сумі 380,0 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 370,8 тис. грн, що складає 97,58 %.
КПКВКМБ_1141 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти. Передбачені видатки в сумі 130,95 тис. грн, касові видатки проведені в сумі –30,95 тис. грн, що складає 23,63 %.
КПКВКМБ_1183 Співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» Передбачені видатки в сумі 356,0 тис. грн, касові видатки проведені в сумі –356,0 тис. грн, що складає 100,0 %.
КПКВКМБ_1184 Виконання заходів, спрямованих на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Передбачені видатки в сумі 760,8 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 760,8 тис. грн, що складає 100,00 %.
КПКВКМБ_1279 Реалізація заходів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти. Передбачені видатки в сумі 27,4 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 27,33 тис. грн, що складає 99,78 %.
КПКВКМБ_1403 Забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Передбачені видатки в сумі 1 177,10 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 1177,1 тис. грн, що складає 100,0 %.
КПКВКМБ_1501 Проведення (надання) додаткових психолого- педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (за спеціальним фондом держ.бюджету). Передбачені видатки в сумі 24,1 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 24,01 тис. грн, що складає 99,65 %.
КПКВКМБ_4060 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів
Передбачені видатки в сумі 2 310,60 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 1 976,36 тис. грн, що складає 85,53%.
37 Орган з питань фінансів
У 2025 році передбачено (з урахуванням змін) видатків в сумі 10 964,00 тис. грн, з них загального фонду в сумі 8 114,00 тис. грн. та спеціального фонду в сумі 2 850,00 тис. грн.
КПКВКМБ_ 0160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах (фінансовий відділ виконавчого комітету Белзької міської ради). Передбачені видатки в сумі 1 504,00 тис. грн, касові видатки проведені в сумі – 1 137,15 тис. грн, що складає 75,61%, що на 307,3 тис.грн більше ніж у 2024 році.
КПКВКМБ_ 8710 Резервний фонд передбачений в сумі 700,00 тис.грн, касові видатки не проводились.
КПКВКМБ_ 9770 Інші субвенції з місцевого бюджету
Передбачені видатки в сумі 1150,00 тис.грн, касові видатки проведені в сумі – 1110,0 тис. грн, що складає 73,33 %. А саме:
- 100,0 тис.грн передано з бюджету Белзької ТГ Шептицькій міській раді (на відшкодування видатків по перевезенню членів добровільного формування тери тторіальної громади «Кристинопіль» до місць несіння служби територіальної оборони та харчування членів ДФТГ). 40,0 тис.грн субвенції було повернуто.
- 20,0 тис.грн – субвенція Сокальській міській раді для проведення комплексної оцінки, обстеження (шкала визначення інтелекту Векслера, визначення рівня підтримки, консультації батьків та педагогічних працівників).
- 30,0 тис.грн субвенція Львівській обласній військовій адміністрації, а саме на супроводження, обслуговування, оновлення та розширення функціоналу системи електронного документообігу, в тому числі серверної інфраструктури в органах публічної влади по Програмі «Місцева Програма інформатизації «Цифрова Белзщина» на 2025-2027 роки
- 1000,0 тис.грн – субвенція обласному бюджету (ЛОВА) для придбання безпілотних літальних апаратів.
КПКВКМБ_ 9800 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів
З місцевого бюджету перераховано до державного бюджету субвенції на загальну суму 7 465,43 тис.грн. З них касові видатки загального фонду – 5 624,93 тис.грн, видатки спеціального фонду – 1 840,5 тис.грн. Зокрема виділено такі субвенції:
- Військовим частинам – 5 100,0 тис.грн (В.ч 3057, А4638, А4714, А 0515, А 1108, А 4355, А 0284, А 7031, А 2144, А 0998);
- ГУНП у Львівькій області (включаючи КОРД) - 1 365,43 тис.грн;
- СБУ – 500,0 тис.грн;
- 4 державний пожежно- рятувальний загін Головного управління ДСНС україни у Львівській обл. – 500,0 тис.грн;
Повернуто до бюджету Белзької ТГ – 14,56 тис.грн
- V. Фінансування
Загальний обсяг залишку коштів на рахунках станом на 01.01.2025 року загального фонду складає 28 261 324,15 гривень (в т.ч. 1 077 517,3 грн. – освітня субвенція) та спеціального фонду складає 1 945 965,58 гривень, в тому числі по спеціальному фонду:
- бюджет розвитку - 430 158,79 гривень;
- екологія – 322 773,49 гривень;
- інші – 15 933,3 гривень
Для покриття тимчасово - касових розривів з єдиного казначейського рахунку на протязі року короткотермінову позичку не отримували. У 2025 році кошти на депозитних рахунках не розміщали. Місцевих запозичень до бюджету розвитку, стану та структури місцевого боргу, місцевих гарантій та гарантованого боргу не було.
- VI. Кредитування
Протягом 2025 року не було допущено заборгованості по захищених видатках, кредиторська заборгованість та позики відсутні.
VII. Міжбюджетні трансферти
Протягом 2025 року до бюджету надійшло по загальному та спеціальному фонді 56 479,71 тис.грн офіційних трансфертів (56 428,21 тис.грн – загального фонду та 51,50 тис.грн – спеціального фонду).
Офіційних трансфертів загального фонду надійшло:
- по коду доходу 41020100_ Базова дотація надійшло 7 122,5 тис. грн. Використана в повному обсязі.
- по коду доходу 41031100_Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти. Надійшло 1017,700 тис. грн, використано 554,295 тис.грн.
- по коду доходу 41033900_Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшло – 41 726,3 тис. грн, використано 41 408,541 тис.грн. Невикористані кошти в сумі 317,759 тис.грн залишились на рахунку.
- по коду доходу 41035400_Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Надійшло всього по загальному та спеціальному фонді 69,30тис грн: загального фонду - 45,2 тис.грн (використано 45,167 тис.грн і повернуто 0,033тис.грн) та спеціального фонду в сумі 24,10 тис.грн (відповідно використано 20,485 тис. грн та повернуто 0,085 тис грн).
- по коду доходу 41036000_Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Надійшло 760,8 тис. грн. Використана в повному обсязі.
- по коду доходу 41036300_Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти. Надійшло 5597,30 тис.грн, використано 5253,88 тис.грн, повернуто - 343,42 тис.грн
- по коду доходу 41057700 _Субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету. Надійшло – 70,272 тис.грн. Використана в повному обсязі.
- по коду доходу 41059300 _ Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету. Надійшло 88,138 тис.грн. Використано 79,637 тис.грн і повернуто – 8,501 тис.грн
- по коду доходу 41033900_Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам по спеціальному фонду на харчування учнів надійшло – 27,40 тис.грн, використано 27,34тис.грн. Невикористані кошти в сумі 0,06тис.грн залишились на рахунку.
VIII. Мережа, штати та контингенти бюджетних установ
Штатна чисельність бюджетних установ що утримуються за рахунок коштів місцевого бюджету, включаючи одержувачів бюджетних коштів.
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
569,0 |
557,5 |
570,0 |
564,0 |
|
в тому числі з них: |
|||
|
ОСВІТА |
|||
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
446,5 |
446,5 |
445,27 |
445,27 |
|
у тому числі, педагоги що утримуються за кошти освітньої субвенції |
|||
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
207,55 |
207,55 |
204,44 |
204,44 |
|
Соціальне забезпечення та соціальний захист |
|||
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
18 |
17 |
20 |
18,5 |
|
Культура |
|||
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
36,5 |
36,5 |
37 |
37 |
|
Місцева пожежна охорона |
|||
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
15 |
13 |
16 |
16 |
|
Органи місцевого самоврядування (0150, 0160) |
|||
|
На 01.01.2025 року |
На 31.12.2025 року |
||
|
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
Штатна чисельність |
Фактична чисельність |
|
53 |
44,5 |
51,75 |
47,25 |
IX «Інша інформація»
Фінансовим відділом проведено перевірку кошторисів по виконавчому комітету Белзької міської ради та по відділу Освіти (5 перевірок).
Начальник відділу Віра КІСІЛЕВИЧ
| Номер рішення | 2175 |
| Дата прийняття рішення | 2026-02-27 |
| Чинність | Чинне |
| Галузь | Інші питання |
| Скликання | 8 |
| Номер сесії | 67 |
| Приєднані файли: |
| 2175Дод. 1.2 (1).xlsx |
| 2175Дод.1.1.xlsx |
| 2175Дод.2.1.xlsx |
| 2175Дод.2.2.xlsx |